Kalendář akcí

Co pro Vás chystáme a co už se u nás konalo?

Přijďte se podívat na krásné prostory Sněmovní 7, které pro Vás budou otevřené každé pondělí.
Při prohlídce prostor si můžete vychutnat dobrou kávu či víno, prohlédnout si aktuální výstavu a nebo si jen užít příjemné a inspirativní prostředí Malé Strany pro svou práci.

Open OFFICE S7

Každé pondělí
10:00 – 18:00

V našem Ateliéru momentálně najdete fotografickou výstavu Víta Lukáše, a to každé pondělí od 15.5. do 15.6. 10 – 18 hod, úterý 10 – 13 hod nebo po předchozí domluvě.

Obrazy jsou prodejní a výtěžek půjde na tvorbu vzdělávacích projektů České koalice pro ochranu biodiverzity.

Vít Lukáš je několikanásobný vítěz Czech nature photo, držitel ocenění Czech press photo a několika zahraničních soutěží.Výstava Planeta v ohrožení

Každé pondělí
10 – 18 hod, úterý 10 – 13 hod

Proč tento event? Protože chápeme, že nejsme všichni fotogeničtí, neumíme pracovat s photoshopem ani vymýšlet prodejní texty, a protože reál již téměř prohrál, a to nechceme, ať žije oflájn!

Kapacita 30 osob, vstupné 250 Kč (v ceně malé občerstvení, platba hotově na místě nebo přes aplikaci Trisbee). Registrace je povinná, ale anonym.TINDER OFFLINE

Sobota 27. května
18:00, 250 Kč

Srdečně Vás zveme na již třetí Mini vinný FESTIVAL ve Sněmovní 7.
Těšit se můžete na vína od vybraných vinařů, živý hudební doprovod, občerstvení a také si budete moct prohlédnout naši aktuální výstavu.
Celý chuťový zážitek a atmosféru jistě umocní prostředí magického gotického sklepení, Sloupového sálu a ostatních unikátních prostor ve Sněmovní 7. Vstupné 100 Kč (v ceně sklenička). Přesný program zveřejníme začátkem června.MINI VINNÝ FESTIVAL VOL. 3

Pátek 23. června
17:00, 100 Kč

Proběhlé akce

Iluzí dnešní doby je představa šťastného páru jako dvojice, která se nehádá, nemá konflikty, je převážně zahlcena pocity štěstí, miluje se tak, jako od počátku. Realita je však jiná. Vztahy jsou cesta, skrze kterou objevujeme sebe samé. Je to živý organismus. Terapeut Pavel Špatenka nám blíže představí, na čem je založen vědomý vztah a co se s námi ve vztazích děje. Chcete-li blíže nahlédnout téma vědomých vztahů,
pochopit jeden druhého a sebe, přijďte s námi strávit páteční večer.


Nastav dUŠI partnerským vztahům
Pátek 28. dubna
18:00 – 22:00 GoOut.net

Na Den Země nás čeká i jedinečný Maha OM Chanting, který spolupořádáme s BhaktiMarga. Ponoříme se do nejvyšších a nejčistších vibrací univerzálního zvuku stvoření – mantry ÓM. Maha znamená veliký a protože nás na jednom místě budou desítky jedinců, čeká nás jistě silný a krásný zážitek. Více info a registrace zde.

Program setkání: MAHA OM Chanting, Přednáška Tajemství manter se Swamim Akashem, Kirtan


Maha OM Chanting se Swami Akash
Sobota 22. dubna
16:20 – 21:00 vstupné dobrovolné, registrace nutná

Oslavte s námi DEN ZEMĚ ve Sněmovní 7, který se bude točit kolem ochrany přírody a bude doprovázen jedinečnými fotografiemi, vegetariánským občerstvení a výběrem naturálních vín! Co Vás čeká?
– Vernisáž výstavy fotografií Víta Lukáše: „Planeta v ohrožení“ (Vít Lukáš je několikanásobný vítěz Czech nature photo, držitel ocenění Czech press photo a několika zahraničních soutěží)
– Se zoologem Vítem Lukášem také proběhne přednáška „Fotografií k ochraně přírody“
– Vegetariánské jídlo z asijského bistra Teplá Kačka
– Výběr naturálních vín

DEN ZEMĚ V S7
Sobota 22. dubna
17:00 – 22:00 vstupné dobrovolné

Na workshopu Vás provedeme problematikou podnikaní s dětmi na rodičovské. Dozvíte se, kdy můžete a kdy nemůžete podnikat, kdy máte nárok na mateřskou, kdy, co, jak a kam je potřeba hradit, základy business plánování, finanční plánování, time management, daňové typy a triky a mnoho dalších užitečných informací. Workshop pořádáme v koprodukci s Podnikejvklidu.cz. Vstup je zdarma na základě registrace přes eventbrite. Na místě můžete přispět dobrovolným příspěvkem.Podnikání na rodičovské 2023
4. dubna, 18:00, vstupné dobrovolné

Přijďte se naučit tradiční techniky výroby kraslic na náš velikonoční workshop! Budeme se věnovat zdobení voskem, technice vyškrabávání, malování přírodními barvami, lepení bavlnkami a falešnému patchworku. Bude to skvělá příležitost naučit se nové dovednosti a vytvořit si vlastní unikátní kraslice. Veškerý materiál na výrobu v ceně. Vstupenku je nutné zakoupit předem přes boomevents. Těšíme se na Vás!Velikonoční workshop – Zdobení kraslic
Sobota 1. dubna, 14:00, 200 Kč

Jak na daňové, účetní a finančně-právní kroky v neziskovkách? Dozvíte se, co dělat, když má neziskovka zisk, jak zaměstnávat dobrovolníky a zaměstnanci, jak pracovat s dary, granty, dotacemi, kde je získat a jak je správně vyúčtovat a mnoho dalších užitečných informací. Vstup je zdarma na základě registrace přes eventbrite. Na místě můžete přispět dobrovolným příspěvkem.

Workshop pořádáme v koprodukci s Podnikejvklidu.cz.Jak na zisky v nezisku?
29. března, 18:00, vstupné dobrovolné

V rámci koncertu Spheres of Strings posluchači zažijí oficiálně první vystoupení tohoto dua, které mohou znát díky jejich společné skladbě Moonlight, či z coverového videoklipu The Show Must Go On (Queen), který vyšel v prosinci 2022. Kombinace strunných nástrojů, pestrých hudebních motivů a světelných efektů v unikátním sloupovém sálu během jednoho večera přenesou posluchače do několika sfér zážitků. Večer nabídne pestrou kombinaci autorských skladeb i moderních coverů. Vstupenky jen přes goout.netWorkshop pořádáme v koprodukci s Podnikejvklidu.cz.
Provedeme Vás problematikou daně z příjmu fyzických osob v oblasti investování do cenných papírů na burzách, prostřednictvím investičních aplikací a investování do kryptoměn. Zaměříme se i na problematiku zaměstnaneckých akcií.  Vše s Vámi srozumitelně probereme lidskou řečí a dáme návod, jak investice vyplnit v daňovém přiznání k dani z příjmu za rok 2022. Vstupné dobrovolné na místě, účast na základě registrace přes eventbrite.Jak danit investice a kryptoměny?
22. března, 18:00, vstupné dobrovolné

Srdečně Vás zveme na DERNISÁŽ výstavy Cesta ke Svobodě od Davida Edera, vstupné je dobrovolné. Na místě si budete moct zakoupit drobné občerstvení, alko i nealko nápoje. Vystavené díla nabízíme k prodeji.

Do rytmu nám bude hrát DJ Little Frank z Londýna.Dernisáž výstavy Cesta ke svobodě

Pátek 10. března
18:00, vstupné dobrovolné

Výstava Cesta ke Svobodě představuje průřez tvorbou začínajícího umělce, Davida Edera. Stejně jako autorův život je i jeho tvorba velmi pestrá, plná kontrastů, kombinací temnoty a deprese s krásou a naivitou. Smysl pro detail je velmi výrazný.

Výstava přístupná do 10. března, a to každé pondělí, během veřejné události nebo podle předchozí domluvy.
Jedná se o prodejní výstavu. Své dotazy ohledně rezervací děl, jejich cen a podmínek prodeje směřujte na zdenka@snemovni7.comDavid Eder: CESTA KE SVOBODĚ (výstava)

Každé pondělí
10:00 – 18:00 nebo podle domluvy

Workshop pořádáme v koprodukci s Podnikejvklidu.cz, vstupné 150 Kč je možné uhradit na místě hotově nebo přes aplikaci Trisbee nebo přímo přes eshop.

Na workshopu Přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2022 s Vámi osobně projdeme veškeré náležitosti formuláře, naučíme Vás, kam a co vyplnit, lidsky Vám vše ohledně daně z příjmu vysvětlíme a nakonec s Vámi přiznání podáme nebo alespoň k podání připravíme. Workshop pořádáme v koprodukci s Podnikejvklidu.cz, vstupné je zdarma nebo na místě dobrovolné, ale nutná je registrace (nákup nulové položky)!

Na workshopu si společně projdeme základní povinnosti každé OSVČ, rozdíl mezi daní z příjmu a DPH, paušální daní a výdajovým paušálem a co je pro Vás výhodné.
Dozvíte se kdy, co, jak a kam je potřeba hradit, kdy je lepší založit s.r.o. a proč, kdy je dobré si hradit nemocenské pojištění a další informace důležité pro každou OSVČ.Event pořádáme v koprodukci s Elegantním Českem.

Hledáte ztracenou rovnováhu a zdraví? Populární bořitel lékařských mýtů MUDr. Jan VOJÁČEK bude dalším hostem cyklu Setkání s osobností #lecivasezona. Muž, kterého si možná vybavíte také z rozprav s Jaroslavem Duškem, odhaluje skutečné příčiny nemocí a vrací lidem do života zdraví i radost.Co je to skutečně UMĚNÍ BÝT ZDRAVÝ? Jak zvládat nápor nároků, emocí, složitých vztahů, konvencí?Pojďte si poslechnout přednášku na téma budování značek. Společně se podíváme na čtyři klíčové disciplíny jejich tvorby: analýzu, strategii, komunikaci a měření. Nejvíce se budeme věnovat strategii značky a přechodu do kreativní komunikace. Přednáškou vás provedou Martin Zdražil a Marek Linhart, společníci YYY agency a také jedni z řečníků online kurzu Brand Academy od uvedené agentury a vzdělávací platformy Digisemestr Online.
Vstupné zdarma, registrace předem nutná přes eventbrite.

Naučte se budovat značky
Čtvrtek 26.ledna 18:00

Pandemie, válka, ekonomická krize, …svět se rychle mění a jak se říká, štěstí přeje připraveným! Své zkušenosti a know-how bude sdílet DODO Group COO, Martin Marek. Budeme debatovat o krizovém řízení, hledat příležitosti, vyměňovat zkušenosti a (nejen) podnikatelské tipy a triky!
Vstupné 150 Kč, v ceně welcome drink! Kapacita omezena.

Přijďte k nám rozvíjet Vaši kreativitu a vybočit ze stereotypů s Michaelou Bartoňovou – namalujte si pro sebe nebo pro Vaše blízké obraz! V ceně 2340 Kč máte i potřebné vybavení a malé občerstvení, vhodné pro dospělé a dospívající od 15 let. Budeme malovat akrylovými barvami na plátno formátu 50×50 cm. Kapacita omezena, registrujte se do 12.1. mailem na info@snemovni7.com.

Standup komik a básník Petr Soukup bude číst ze své nedávno vydané sbírky Erotické příběhy, které se staly.

Akce se bude konat ve Sloupovém sále, vstupné 200 Kč bude možné zakoupit na místě nebo předem přes goout.net
Brány Sněmovní 7 se otevřou v 18:30 a bude možné si zakoupit občerstvení. Čtení začne v 19:00.


Zveme Vás na workshop o efektivním vytváření a zavádění technologických inovací nejen v oblasti zdravotnictví! Projdeme základy desítkami let a tisíci produktů ověřené metodiky human centred design, kterou by měl mít ve své výbavě každý inovátor, manažer a tvůrce produktů a služeb. Na workshopu ukážeme, jak HCD začít ve své práci používat a odstraňovat pasti a pastičky z cesty za úspěšným produktem či službou.

Vstupné 150 Kč, v ceně welcome drink (prosecco nebo káva)🥂

Bližší informace o obsahu přednášek v diskusi události.

Vstupné 100 Kč – lze zakoupit na místě (hotově, aplikací trisbee) nebo přes goout.cz, v ceně welcome drink formou prosecca nebo kávy

Srdečně Vás zveme na vánoční blešák ve Sněmovní 7, stejně jako u říjnového blešáku veškeré knihy, oblečení, věci do domácnosti nebo rostliny budou pouze za 20 Kč, tak jim přijďte dát nový život!
Novinkou budou VÁNOČNÍ DÍLNIČKY, kde se budou tvořit vánoční dekorace nebo menší vánoční dárečky.
Dílničky jsou za 50 Kč jinak VSTUPNÉ ZDARMA a nezapomeňte si hotovost a dostatek dvacetikorun!
Také nebude chybět příjemná vánoční atmosféra a bude možné si koupit i menší občerstvení

Vánoční blešák
pátek 9. prosince
18:00 – 21:00

Hřejivý svařák a jiné dobroty, a k tomu příjemní lidé na vás čekají 1. prosince ve Sněmovní 7! Naši tradiční adventní akci pro všechny přátele a podporovatele S7 letos obohatí obrazy a plastiky Davida Edera a hrát nám bude DJ Mardoša. 

Vstupné je 150 Kč a první svařák je na nás!

Moc se těšíme!

Adventní SVAŘÁK ve Sněmovní 7
čtvrtek 1. prosince
18:00 – 22:00

Srdečně Vás zveme na říjnový blešák za dvacku ve Sněmovní 7 a jak už název napovídá, veškeré knihy, oblečení, věci do domácnosti nebo rostliny budou pouze za 20 Kč, tak jim přijďte dát nový život! Vstupné je zdarma a nezapomeňte si hotovost a dostatek dvacetikorun!
Také nebude chybět příjemná atmosféra a bude možné si koupit i menší občerstvení.
Tak se na Vás těšíme ve čtvrtek 6. října od 17:00.

Blešák S7 – vše za dvacku

čtvrtek 6. října
17:00 – 20:00

Srdečně Vás zveme na již třetí swapovku – výměnu knih! Máte doma knihovnu plnou knih, které už nebudete číst a chcete místo nich získat nové knižní úlovky do sbírky? Přijďte na náš knižní SWAP a vyměňte své knihy za jiné.Knihy určené ke swapování by měli být v dobrém stavu! Prostě takové, které byste si na oplátku chtěli odnést. VSTUPNÉ 50 Kč s knihou, 100 Kč bez knihy

Swapovka 3 – výměna knih

15. září 2022
17:00 – 20:00

Druhý podzimní festival vína ve Sněmovní 7 budeme opět pořádat v magickém gotickém sklepení, Sloupovém sále a Ateliéru, vstupné 300 Kč (zahrnuje ochutnávku jednoho druhu vína od všech vinařů a vermouthu, občerstvení) Program festivalu:
ochutnávka vín – Čaganof, Šterberg, Veverka, ochutnávka vermouthu Landcraft
výstava fotografií, živá hudba, občerstvení

Mini vinný festival, vol. 2

7. září 2022
17:00 – 22:00

Zklidnění mysli, protažení, zpevnění. Pondělní jóga s Marií Korseltovou v krásném prostředí Sloupového sálu. Podložky budou k zapůjčení zdarma.

Vstupenky lze zakoupit přes boom nebo na místě, 100 Kč.

Jóga s Marií

5. září 2022
18:00-19:00

V magickém gotickém sklípku Vás během čtvrtečního večera přivede k smíchu etablovaný stand up komik Petr Soukup a básnířka Lenka Líšková.

Vstupenky lze zakoupit přes goout.cz nebo na místě, 150 Kč.

STAND UP POETRY ve Sněmovní 7

25. srpna 2022
19:30-22:00

Sněmovní 7 žije i v létě, proto bychom Vás rádi pozvali na srpnový koncert s živou hudbou, občerstvením a příjemnou atmosférou!

Účinkující:
Lucie Elšíková 18:30
Apostrofa 19:30

Vstupenky lze zakoupit přes goout.cz nebo v hotovosti na místě, 150 Kč.

Srdečně Vás zveme na druhou swapovku ve Sněmovní 7, která se nese v duchu výměny oblečení!

Daruj, vyměň, doplň svůj šatník. I swapem můžete šetřit naší planetu a vyměnit již vámi nepotřebné oblečení za nové kousky do vaší skříně.

Swapovka 2 – výměna oblečení

23. června 2022
17:00 – 20:00

Srdečně Vás zveme na první ročník malého festivalu vína ve Sněmovní 7.

Těšit se můžete na degustaci vín od vybraných vinařů jako je KOSÍK, Milovíno, RoseFrance, Salabka nebo Veverka.

Celý chuťový zážitek jistě umocní prostředí magického gotického sklepení, Sloupového sálu a ostatních unikátních prostor ve Sněmovní 7.

Mini vinný festival ve Sněmovní 7

16. června 2022
17:00 – 22:00

Swapem pokojovek můžete přispět k eliminaci dopadů na životní prostředí, které by její cesta od pěstování do květinářství nebo velkého obchodního řetězce obnášela. Rostliny, pokojovky, semínka, řízky, odnože, kaktusy nebo sazeničky, které si mezi sebou lidé vyměňují prostřednictvím green swapů, patří mezi ty nejekologičtější.

Přijďte si udělat radost novými pokojovkami!

Swapovka 1 – výměna pokojovek

21. května 2022
14:00 – 17:00